حجت‌الاسلام رسول نقوی نیا

از دارالفکر تا دارالتعامل

رویکردی آسیب‌شناسانه به تبلیغ اسلام در غرب


عصر اندیشه 1396/09/26 04:01:02 عصر

حجت الاسلام رسول نقوی نیا مبلغ و امام جمعه و جماعت شیعیان واشنگتن، محصل و مدرس دانشگاه جرج تاون در رویکردی آسیب‌شناسانه به تبلیغ اسلام در غرب به عصر اندیشه گفت: تا زمانی که مسلمانان نتوانند با رفتار خود نماینده شایسته ای برای اسلام باشند، نباید انتظار داشت اسلام در غرب به خوبی معرفی گردد.

حجت الاسلام رسول نقوی نیا مبلغ و امام جمعه و جماعت شیعیان واشنگتن، محصل و مدرس دانشگاه جرج تاون در رویکردی آسیب‌شناسانه به تبلیغ اسلام در غرب به عصر اندیشه گفت:
 
🔸️تا زمانی که مسلمانان نتوانند با رفتار خود نماینده شایسته ای برای اسلام باشند، نباید انتظار داشت اسلام در غرب به خوبی معرفی گردد.
 
🔸️ما مظاهر مسلمان بودن را بیشتر در مناسکی مانند نماز، روزه، حجاب و نظایر آن خلاصه کرده ایم و به اخلاق اهمیت کمی داده ایم. یعنی مسلمانان ما بیشتر رساله‌ای شده اند و بیشتر درگیر ظواهر احکام هستند تا اخلاق و احترام به دیگران و رعایت حقوق آن ها.
 
🔸️ما در نحوه ارتباط خود با دیگران همواره حریم گذاشته ایم. زیرا نشستن دور یک میز، به معنای پذیرش افکار دیگران تلقی شده است. لذا پیشرو نبودن مسلمانان در برقراری ارتباط نیز همواره مانع تبلیغ درست اسلام در غرب شده است.
 
🔸️اسلام آمریکا تا کنون در دست عربستان سعودی بوده که البته رفته رفته ترکیه نیز به میدان آمده و احتمال این که ترک ها بتوانند این گوی را از سایرین بربایند بسیار زیاد است. زیرا صوفی مذهبی که ترکیه در اسلام آمریکا تبلیغ می کند بسیار جذاب است.
 
🔸️مادامی که دارالتبلیغ به دارالتعامل تبدیل نشود، مسلمانان نخواهند توانست نماینده خوبی برای اسلام باشند. امروز مرزهای ایدئولوژیک اسلام و غرب، تحت تأثیر پدیده مهاجرت به هم ریخته است.
 
🔸️تقسیم بندی دارالکفر و داراالسالم به داراالسالم و دارالتبلیغ تغییر یافته است. یعنی یک مرحله پیش رفته ایم و دارالکفر به فرصتی برای تبلیغ اسلام تبدیل شده است.
 
🔸️این تصور که مراکز اسلامی و ایرانیانی که در این مراکز فعال هستند، قادرند حافظ منافع ایران باشند از اساس غلط است. این مراکز و مساجد وظیفه و کارکرد دیگری دارند. آنها لابی‌گری بلد نیستند.
https://t.me/joinchat/AAAAADwrQt8jKr_4ncyiXg

تاریخ :

1396/09/26 04:01:02 عصر

به اشتراک بگذارید :


نظرات : 0

ماهنامه شماره 18
چهارشنبه , 26 دی 1397 , 16:43