کانون نویسندگان منحل شده است

کیومرث منشی‌زاده از اصرار بی‌بی‌سی برای تکذیب مصاحبه‌اش با «عصر اندیشه» خبر داد


عصر اندیشه 1394/11/01 12:12:00 عصر

.

عصر اندیشه| كیومرث منشی‌زاده عضو هیات موسس «كانون نویسندگان ایران» گفت: كانون عملا منحل شده است و ما با انشعاب از آن، باید هیأت دبیران جدید را انتخاب كنیم. ما با جناح لیبرال كانون از دهه ١٣٤٠ اختلاف نظرهای چشمگیر داشتیم و در ابتدای انقلاب نیز با شاملو و گلشیری این بحثها را داشتیم. اختلافات ما باقی مانده و من به عنوان یک عضو قدیمی بارها خواستم جلسه‌ای تشكیل بدهم، اما مدعیان فعلی كانون همه را بایكوت كرده‌اند و مافیا ساخته‌اند.

منشی‌زاده كه پدر شعر ریاضی ایران نیز لقب دارد و همسر داریوش مهرجویی فیلم زندگی او را ساخته، در حاشیه سومین شب علوم انسانی افزود: بارها تلویزیون بی‌بی‌سی تماس گرفت تا مصاحبه خود را با شماره اول و دوم مجله عصر اندیشه در تابستان ١٣٩٣ تكذیب كنم، اما با پای خود به‌دعوت سردبیر مجله به اینجا آمدم تا اعلام كنم كه معتقدم: «خر از خائن بدتر است» و امثال بهنود حتی اگر خائن نباشند، خر هستند.

منشی‌زاده که از دهه ١٣٤٠ به سرودن اشعار طنز نیز شهرت دارد، مدتی است با یك بیماری سخت دست‌و‌پنجه نرم می‌كند. او می‌گوید: آخرین شعرم این است كه «جدالم با زندگی به پایان رسید. نتیجه از قبل معلوم بود!»

وی در این مراسم به‌پاس نیم‌قرن فعالیت هنری جایزه «قلم زرین عصر اندیشه» را از حجت‌الاسلام محمدرضا زائری دریافت كرد. دكتر مهدی گلشنی و استاد علیرضا ذاكری از دیگر برندگان این جایزه بودند.

منشی‌زاده پیش‌تر در شماره اول مجله عصر اندیشه، شعر اختصاصی زیر درباره غزه را به سبک ابداعی ریاضی، برای مجله سروده بود:

 هیچ کلمه‌ای کثیف‌تر از آمریکا نیست

بدتر از جنگ، جنگ است

باید غزه را به توان N برسانیم

و

اسرائیل را زیر رادیکال ببریم

در اولین و دومین شب علوم انسانی نیز دكتر كریم مجتهدی، پرفسور پیر دورتیگیه، دكتر عبدالحسین خسروپناه و پرفسور كریستین یحیی بونو برنده قلم زرین شدند.

تاریخ :

1394/11/01 12:12:00 عصر

نویسنده :

عصر اندیشه

کلیدواژه ها :

139411010005

به اشتراک بگذارید :


نظرات : 0

ماهنامه شماره 18
جمعه , 06 اردیبهشت 1398 , 17:21